Nye søkere med tilbud i suppleringsopptaket - per lærested

Antall søkere med tilbud etter suppleringsopptaket 2012, med antall nye tilbud


LærestedLærestedsnavn2011-hoved2011-supplering2012-hoved2012-suppleringNye tilbud supp 2012Førstevalg per plassTilbud per plass
Planlagte
studie­plasser
Søknader
førstevalg
Søkere
tilbud
Planlagte
studie­plasser
Søknader
førstevalg
Søkere
tilbud
Planlagte
studie­plasser
Søknader
førstevalg
Søkere
tilbud
Planlagte
studie­plasser
Søknader
førstevalg
Søkere
tilbud
AHOArkitektur- og designhøgskolen i Oslo9073190907301009077690907769338.621.03
ATHAnsgar Teologiske Høgskole178107169178106201163133115163133168530.821.03
DHSDiakonhjemmet Høgskole30382043030382045335010175003501017543432.911.55
DMMHDronning Mauds Minne Høgskolen307419398307419454344457463344457489261.331.42
FIHFjellhaug Internasjonale Høgskole803537803559553429553452230.620.95
HBBHøgskolen Betanien701759470175109702209570220126313.141.80
HDHøyskolen Diakonova509278509278100154140100154164241.541.64
HDHHaraldsplass diakonale høgskole80205126802051328021711280217132202.711.65
HIAKHøgskolen i Akershus653141784665314149540
HIBHøgskolen i Bergen1771467027901771466830071864494628551864494030441892.651.63
HIBUHøgskolen i Buskerud845164315748451628177683018911738830188018781402.272.26
HIFHøgskolen i Finnmark5256444705256417766566745286566558653371.001.32
HIGHøgskolen i Gjøvik797111710467971115125685213691230852136914652351.611.72
HIHHøgskolen i Harstad3714133543714045543433953673433875571901.131.62
HIHMHøgskolen i Hedmark1246205121841246203525681335259725651335258929834181.942.23
HILHøgskolen i Lillehammer1420226424371420225929821435241225711435240730214501.682.11
HIMHøgskolen i Molde, Vitenskaplig høgskole i logistikk59082291059082210305558659725558651057851.561.90
HINHøgskolen i Narvik480372246480368306335478297335471358611.411.07
HINEHøgskolen i Nesna150176991501741432752602492752583831340.941.39
HINTHøgskolen i Nord-Trøndelag1151150314431151148217531066160415401066158518392991.491.73
HIOHøgskolen i Oslo349711314603134971129865690
HIOAHøgskolen i Oslo og Akershus438312862722143831284477705492.931.77
HISFHøgskulen i Sogn og Fjordane813119313558131186187677613211539776131419213821.692.48
HISTHøgskolen i Sør-Trøndelag2156500931802156500234332241544032512241543634622112.431.54
HITHøgskolen i Telemark1881259120981881257429571920284223351920282430156801.471.57
HIVEHøgskolen i Vestfold1260199916231345198818871123210014431123209117152721.861.53
HIÅHøgskolen i Ålesund500946567500940759485110962148511058682472.281.79
HIØHøgskolen i Østfold1309248019701309247121281299293620121299293121521402.261.66
HSHHøgskolen Stord/Haugesund710107884271010759637061118884706111510401561.581.47
HVOHøgskulen i Volda1028133212011028131715791063143012691068142515382691.331.44
LDHLovisenberg diakonale høgskole160313260160313275180315274180315293191.751.63
MFDet teologiske Menighetsfakultet2681902702681864862681862662681834832170.681.80
MHGMediehøgskolen Gimlekollen179141223179140332179157190179157225350.881.26
MHSMisjonshøgskolen232759123274140232859823284135370.360.58
NHHNorges Handelshøyskole4402063685440206368844022167104402216767575.041.74
NIHNorges idrettshøgskole20510742752051074336200998380200999415355.002.08
NLANLA Høgskolen5824005635823946956414585726414537171450.711.12
NTNUNorges teknisk-naturvitenskapelige universitet45591135874044559113547627499111567797349911156481832102.321.64
NVHNorges veterinærhøgskole9910901619910901849910121819910122173610.222.19
PHSPolitihøgskolen7202275735720227375771622197337162219764313.101.07
SA/SHSámi allaskuvla / Sámi University College54106541064720347201180.430.23
STAFHøgskolen i Staffeldtsgate1107558110749511076621107592300.680.84
UIAUniversitetet i Agder2404450638492404449744172496537142142496536347044902.151.88
UIBUniversitetet i Bergen395285416504396085416578401085606732400085616799672.141.70
UINUniversitetet i Nordland1343164416521343162921111243177617041243176121674631.421.74
UIOUniversitetet i Oslo57041639492185704163889410578917198978157891719499241432.971.71
UISUniversitetet i Stavanger1984471135421984469637951974506439231974504941912682.562.12
UITUiT Norges arktiske universitet2452378931712452376839322394446233152394444639306151.861.64
UMBUniversitetet for miljø- og biovitenskap718151811717181517131573116651262731166413761142.281.88
I altLærestedsnavn504761077857452650569107524785765153411506279404515291148348318037762.231.61

Forklaring:

Lærested    Lærestedets forkortelseskode.

Lærestedsnavn    Lærestedets navn. Hvis lærestedet har byttet navn brukes det nye navnet. Sammenslåtte læresteder vises under det gamle navnet i tidligere år før sammenslåingen. HiTø og UiT er f.o.m. 2009 slått sammen til UiT - Univ. i Tromsø. HiAK og HiO er fra 2012 slått sammen til HiOA - Høgskolen i Oslo og Akershus. HiBu og HiVe er i 2014-2015 sammenslått til HBV - Høgskolen i Buskerud og Vestfold HiF og UiT er fra 2014 sammenslått til UiT Norges arktiske universitet. NVH og UMB er fra 2014 sammenslått til NMBU - Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. HiNe, HiNT og UiN er fra 2016 sammenslått til NORD - Nord universitet. HiG, HiST, HiÅ og NTNU er fra 2016 sammenslått til NTNU - Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. DHS, HDH, HBB og MHS er fra 2016 sammenslått til VID vitenskapelige høgskole. HBV og HiT er fra 2016 sammenslått til HSN - Høgskolen i Sørøst-Norge. HiHm og HiL er fra 2017 sammenslått til HINN - Høgskolen i Innlandet. HiB, HiSF og HSH er fra 2017 sammenslått til HVL - Høgskulen på Vestlandet.

Planlagte studie­plasser    Antall planlagte studieplasser med opptak gjennom SO (plasser som er holdt av til søkere utenom SO-systemet telles ikke med her, dette er plasser der lærestedet styrer opptaket lokalt. F.eks. utvekslingsstudenter). NB: Ikke alle læresteder har oppdatert dette feltet etter SOs datainnsamling i desember. Summen som står her er ikke nødvendigvis korrekt.

Søknader førstevalg    Antall søknader på førstevalget. Førsteprioritet blant opptil ti prioriterte studier på søknaden. Søkerens høyeste ønske blant studiene på søknaden.

Søkere tilbud    Antall søkere (personer) som har fått tilbud om studieplass.









Tirsdag 17. oktober 2017 04:15:30
SOST versjon 1.02 / 16. juli 2017