So46 - Søkertall pr lærested og kjønn

Sortert på kvinneprosent blant førstevalgsøkerne. Viser hvilke læresteder med størst tiltrekningskraft på kvinner og menn.


LærestedLærestedsnavn2008-aprilKvinneprosent
førstevalg
SøkereSøknaderSøknader førstevalg
KvinneMannKvinneMannKvinneMann
HDHHaraldsplass diakonale høgskole7727777277152994.4
NVHNorges veterinærhøgskole195121822462289516493.7
HBBHøgskolen Betanien72066720661541491.7
HDHøyskolen Diakonova6739167391961090.6
LDHLovisenberg diakonale høgskole109914210991422262889.0
DMMHDronning Mauds Minne Høgskolen129122219303264517186.4
NLANLA Høgskolen118435816434532525582.1
DHSDiakonhjemmet Høgskole2071405239446458112782.1
HIAKHøgskolen i Akershus30598873907114593528276.8
HIFHøgskolen i Finnmark1211504177570047615975.0
HINEHøgskolen i Nesna5492107022772448374.6
HIHHøgskolen i Harstad86326511413452319471.1
HVOHøgskulen i Volda269713504155195488438669.6
HITHøgskolen i Telemark4249221269263432154469069.1
HITØHøgskolen i Tromsø250513223769190478536868.1
HIBUHøgskolen i Buskerud351318954731263299749366.9
HIOHøgskolen i Oslo16927871432751165726393342965.1
HSHHøgskolen Stord/Haugesund16508502535124155329765.1
HIØHøgskolen i Østfold3216185654683048115864064.4
HISFHøgskulen i Sogn og Fjordane227011543226166643725263.4
UIAUniversitetet i Agder652839291309474772288132063.4
UIOUniversitetet i Oslo193761169453609308919786568863.2
HIHMHøgskolen i Hedmark3667241855063816130776963.0
HIBHøgskolen i Bergen882451381607997542813166162.9
UINUniversitetet i Nordland255016604086260380748562.5
HILHøgskolen i Lillehammer4521237376583795113068862.2
ATHAnsgar Teologiske Høgskole209136279178603761.9
UISUniversitetet i Stavanger7137466414868101462615163061.6
HIMHøgskolen i Molde, Vitenskaplig høgskole i logistikk133810831923155436422861.5
I altLærestedsnavn5681335693301686188178568133569361.4
HIVEHøgskolen i Vestfold281417314520268887256160.9
HISTHøgskolen i Sør-Trøndelag721643761290176122749178260.7
UIBUniversitetet i Bergen12866834228698183424378289260.2
MHSMisjonshøgskolen16494198113453060.0
HINTHøgskolen i Nord-Trøndelag242313273775190575850859.9
MFDet teologiske Menighetsfakultet4042685293611087359.7
MHGMediehøgskolen Gimlekollen410302499397624359.0
HIÅHøgskolen i Ålesund142112162124184847936356.9
UITUiT Norges arktiske universitet5111327678215176109983656.8
HIGHøgskolen i Gjøvik184814862419223543034555.5
UMBUniversitetet for miljø- og biovitenskap245920234137340862350455.3
AHOArkitektur- og designhøgskolen i Oslo9548701174111446549648.4
NTNUNorges teknisk-naturvitenskapelige universitet120161084029550309454830532347.6
NIHNorges idrettshøgskole108113391356167929139542.4
NHHNorges Handelshøyskole1921269119212691858132839.2
HINHøgskolen i Narvik3344903816749515538.0
SA/SHSámi allaskuvla / Sámi University College181318131233.3

Forklaring:

Lærested    Lærestedets forkortelseskode.

Lærestedsnavn    Lærestedets navn. Hvis lærestedet har byttet navn brukes det nye navnet. Sammenslåtte læresteder vises under det gamle navnet i tidligere år før sammenslåingen. HiTø og UiT er f.o.m. 2009 slått sammen til UiT - Univ. i Tromsø. HiAK og HiO er fra 2012 slått sammen til HiOA - Høgskolen i Oslo og Akershus. HiBu og HiVe er i 2014-2015 sammenslått til HBV - Høgskolen i Buskerud og Vestfold HiF og UiT er fra 2014 sammenslått til UiT Norges arktiske universitet. NVH og UMB er fra 2014 sammenslått til NMBU - Norges miljø- og biovitenskapelige universitet. HiNe, HiNT og UiN er fra 2016 sammenslått til NORD - Nord universitet. HiG, HiST, HiÅ og NTNU er fra 2016 sammenslått til NTNU - Norges teknisk-naturvitenskapelige universitet. DHS, HDH, HBB og MHS er fra 2016 sammenslått til VID vitenskapelige høgskole. HBV og HiT er fra 2016 sammenslått til HSN - Høgskolen i Sørøst-Norge. HiHm og HiL er fra 2017 sammenslått til HINN - Høgskolen i Innlandet. HiB, HiSF og HSH er fra 2017 sammenslått til HVL - Høgskulen på Vestlandet.

Kvinneprosent førstevalg    Andelen kvinner som har dette som førstevalg

Søkere    Antall søkere. Altså antall personer dette år.

Søknader    Antall søknader. Søknadsalternativer. En søker kan ha opptil ti søknader hvert år.

Søknader førstevalg    Antall søknader på førstevalget. Førsteprioritet blant opptil ti prioriterte studier på søknaden. Søkerens høyeste ønske blant studiene på søknaden.









Onsdag 18. oktober 2017 06:11:25
SOST versjon 1.02 / 16. juli 2017